• by hair
  • 22 Şubat 2022
  • 0

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Saçların özel bir tür kalem ile toplanması ve dökülme olan yere ekilmesi işlemine Dhi saç ekimi denir. Günümüzde oldukça fazla uygulanan kullanışlı ve avantajlı bir yöntem olması ile ön plana çıkar. Özel kalem yardımı ile toplanan saçlar belirli işlemlerden geçmesinin ardından ekime uygun olur. Dhi tekniği oldukça etkili ve kullanışlıdır. Ancak belirtmek gerekir ki alanında uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir. Uygulamada kullanılacak olan özel kalemler, bu konuda gerekli bilgiye ve deneyime sahip olan uzman hekimler tarafından kullanılabilir. Foliküller sayesinde Dhi saç ekimi oldukça kısa süre içerisinde tamamlanan ve konforlu olan bir işlemdir. Bu yöntemde greft kaybı minimum düzeyde tutulmuştur. Yapılan muayene, yön ve açı tespiti sonrasında uzman doktor tarafından işlemlere başlanır.

Dhi Da Kullanılan Kalemlerin (İmplanter Pen) Özellikleri Nelerdir?

Dhi yönteminde saç ekmek için özel bir kalem kullanılıyor. İmplanter pen şeklinde de adlandırılan bu kalem ile saç köklerini toplamak ve uygulanması istenen bölgeye ekmek oldukça kolay bir hale geliyor. Ancak herkes tarafından kullanılabilen bir şey değildir. Uzman hekimler tarafından kullanımı yapılır. Bu kalemler yaylı bir mekanizmaya sahiptir. İçi de boştur. Toplanan saç kökleri, kaleme basılarak istenen bölgeye ekilir. Yani implanter pen, saç köklerinin kafa derisine kolay ve doğru bir şekilde ekilmesini sağlayan bir üründür. İlk başlarda ince saç telleri için kullanılmaya başlayan bu kalemler günümüzde her kalınlık için uygun olması ile ön plana çıkıyor. Dhi yöntemi ile yapılan saç ekiminde de önemli bir unsurdur.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi amacı ile uygulana Dhi yöntemi donanımlı bir hastane, sağlık merkezi ya da estetik merkezinde alanında uzman kişiler tarafından uygulanır. Dhi saç ekimi özel aletlerin ve kalemlerin kullanılması ile yapılan bir ekim yöntemidir. Kalemler kullanılırken çok ince bir işçiliğe ve yüksek dikkate ihtiyaç duyulur. Bunu da ancak uzman hekimler sağlayabilir. Uygulama kapsamında ilk olarak hastanın ağrı ya da acı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanır. Daha sonra ise saç köklerinin toplanma aşamasında geçilir. Ekim yapılacak bölge için yeterli sayıda saç kökü toplanmalıdır. Toplanan bu saç kökleri ise özel cihazlar veya kalemler ile kişinin kafa derisine titiz bir şekilde yerleştirilir. Yerleştirme işleminde implanter pen olarak adlandırılan cerrahi kalemler kullanılıyor. İnce ve sivri uçlu olan bu kalemler sayesinde saç ekimi daha profesyonel ve kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Dhi yöntemi ile saç ekimi, günümüzde birçok insana uygulanan yaygın bir yöntemdir. Belirtmek gerekir ki ihtiyacı olan herkesin Dhi saç ekiminden yararlanması mümkündür. Oldukça geniş kapsamlı bir uygulama olarak birçok insanın tercihleri arasında yer alır. Tıraş gerektirmeyen bir saç ekim yöntemi olması ile de ön plana çıkar. Saçında dökülme problemi olan ya da kellik sorunu bulunan kişiler uzman hekim muayenesinin ardından saç ektirme uygulamasından yararlanabilir. Yapılan saç ekiminin en önemli özelliklerinden birisi kalıcı sonuçlar ortaya koyması ve dökülmeye karşı kesin çözüm sunmasıdır.

Dhi Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Dhi tekniği ile yapılan saç ekimi kişilere birçok konuda avantaj sağlar. Faydalı bir işlem olması neticesinde de birçok uzman hekim tarafından tavsiye ediliyor. Belirtmek gerekir ki bu yöntemin sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi saç köklerinin sağ kalma oranını yükseltmesidir. Dhi saç ekimi ile saç köklerinin doku dışında kalma süresi oldukça düşer. Bu sayede de hem işlem daha başarılı olur hem de daha sağlıklı bir şekilde ekim yapmak mümkündür. Uygulamada kesi alanı oldukça düşüktür. Bu sayede de kanama riski minimum düzeydedir. Tıraş olmaya gerek kalmadan saç ekimi yapmak mümkündür. Operasyondan sonra oldukça kısa iyileşme süreleri söz konusudur. Böylece bireyler daha hızlı ve rahat iyileşir ve mümkün olan en kısa sürede normal hayatına dönebilir.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

Dhi tekniği oldukça faydalı ve profesyonel bir tekniktir. Bu uygulamanın sorunsuz bir şekilde yapılması için alanında uzman hekimler tarafından işlem yapılmalıdır. Çünkü hem kullanılan alet ve kalemlerin bilgi ve deneyim gerektirmesi hem de işlemin büyük dikkat gerektirmesi uzman hekimler tarafından yapılması ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Üstelik kaliteli bir sağlık merkezi, estetik merkezi, saç ekim merkezi ya da hastanede işlem yapılmalıdır. Tam donanımlı bir merkezde ya da hastanede işlem yapılması hem sağlık açısından daha güvenlidir hem de işlemin başarılı olmasını sağlar. Bu yüzden hizmet alınacak olan yeri iyi tercih etmekte ve güvenilir yerlerde operasyon yaptırmakta fayda var.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç ekim işleminde genel olarak sabit bir fiyat bilgisi vermek mümkün olmuyor. Bunun nedeni ise saç ekiminin kişiden kişiye çeşitli unsurlar doğrultusunda değişkenlik gösteren bir uygulama olmasıdır. Bu unsurlara bağlı olarak da operasyon için ödenmesi gereken ücretler de değişir. Dhi saç ekimi için fiyatları belirleyen temel unsurlardan birisi ne kadar geniş bir alana saç ekimi yapılacağıdır. Aynı zamanda kişinin saç ekimi için ne kadar fazla saç köküne ihtiyaç duyduğu da fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynar. Genel olarak bu unsurlar ilk muayenede alanında uzman hekimler tarafından belirlenir. Ardından ise hastaya fiyat bilgisi verilir. Onaylanması halinde ise kararlaştırılan zamanda operasyon gerçekleştirilir.

Dhi Saç Ekimi Sık Sorulan Sorular

Saç Kaybının Nedenleri Nelerdir?

Kişilerin saç kaybı yaşamasının birçok farklı nedeni olabiliyor. Genel olarak en etkili nedenlerden bir tanesi genetiktir. Kişinin genetik özelliklerine bağlı olarak saçında dökülmeler meydana gelebilir. Aynı zamanda ilerleyen yaş nedeni ile de dökülme yaşanabilir. Bunların yanı sıra kişinin sahip olduğu birtakım hastalıklar veya yaşadığı travmatik yaralanmalar nedeni ile de saç kaybı yaşaması mümkündür. Bunlar ve benzeri nedenler ile saç kaybı meydana gelmesi halinde en etkili tedavi yolu saç ekimi oluyor. Bu noktada uygulanan Dhi tekniği ise saç ektirmek için en faydalı yöntemler arasında yer alır.

Yaş Sınırı Söz Konusu Mudur?

Saç ekiminde genel olarak 18 yaş sınırı vardır. Yani 18 yaş üstünde olan herkesin Dhi saç ekimi yaptırma imkanı vardır. Belirtmek gerekir ki saç ekiminde yaş önemli bir konu değildir. Asıl önemli konu dökülme şekli oluyor. Derinin görünür olması durumunda saç yoğunluğunun yüzde elli altına düştüğü ve ekim işlemi gerektiği anlaşılır. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi kişinin hayatı boyunca olan bir süreçtir. Dökülme ise 40’lı yaşlardan sonra daha yavaş olur. Bunun altındaki yaşlarda saç ekimi için birden fazla seansa ihtiyaç duyulması mümkündür.

Dhi Saç Ekiminde Süre Ne Kadardır?

Dhi saç ekiminin en önemli özelliklerinden bir tanesi özel kalemler ve aletler sayesinde kısa sürede uygulanmasıdır. Ortalama olarak 3 ila 5 saat arasında bir ekim süresine ihtiyaç duyulur. Ekim işleminden 2 gün sonra ise kişinin normal hayatına dönmesi mümkündür. Belirtmek gerekir ki eğer hasta çevresinin ekim işlemini bilmesini istemiyorsa normal hayatına dönmek için 10 gün kadar bir süreye ihtiyaç duyabilir.

Yeni Saçlara Kavuşma Süresi Ne Kadardır?

İnsanların saç ekimi ile ilgili en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi yeni saçlarına ne zaman kavuşacakları oluyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki operasyondan sonra ekim yapılan bölgede kırmızı bir şekilde kabuklanmalar meydana gelmesi normaldir. Günde bir kez yıkama yaparak bu giderilebilir. 7 – 10 gün sonra kabukların dökülmesi ve ekim bölgesinin iyileşmesi söz konusudur. Bu süreçte ekilen saçlar da kabuklar ile birlikte dökülse de bu normal bir süreçtir. Sonraki 15 ila 30 gün içerisinde saç ekiminden önceki görünüme dönülür.

Yeni saçların ortaya çıkması ise bundan yaklaşık 3 ay geçmesi ile başlar. 3 ayın ardından yavaş yavaş saçlar çıkmaya başlar ve ortalama 1 yıl içerisinde tamamen çıkmış olur. Dhi saç ekimi sonrasında kişinin yeni saçlarına kavuşma süreci bu şekilde açıklanabilir. Kişiden kişiye ufak değişiklikler olsa da genel olarak süreç bu şekilde işler. Belirtmek gerekir ki yeni saçlara kavuşma süresi oldukça kısadır.

Dhi Saç Ekim İşlemi Birkaç Kez Yapılabilir Mi?

Saç ektirecek olan kişilerin sık sorduğu sorulardan bir tanesi operasyondan sonra yine saç ektirmenin mümkün olup olmadığıdır. Bu noktada durumun değişken olduğunu belirtmekte fayda var. Öncelikle buna karar verecek olan kişi uzman hekimdir. Uzman hekim muayenesi ardından yeniden saç ekimine ihtiyaç olup olmadığı ve yapılıp yapılamayacağı belirlenir. Genel olarak eğer saç dökülmesi devam ediyorsa birden fazla seans yapılmasına ihtiyaç duyulabiliyor. Aynı zamanda ekim alanının ne kadar büyük olduğu doğrultusunda da seans sayısının artması ve birden fazla seans yapılması mümkündür.

Dhi Saç Ekiminde Saçlar Ne Kadar Uzar?

Saç ekimi, insanların istedikleri saç görüntüsüne sahip olmasını sağlıyor. İyi görünen saçlar ile kişinin kendine olan güveni yerine getiriyor. Bu noktada Dhi saç ekimi sonrası saçların ne kadar uzadığı merak edilen bir konudur. Saç ekimi sonrasın iyileşme sürecinin ardından saçların normal bir saç gibi uzaması söz konusudur. Yani yeniden uzun ve gür saçlara sahip olmak mümkün hale gelir. Üstelik bu saçların doğal bir görüntüsü olur. Yani çevrenizde bulunan kişiler saç ekimi yaptırdığınızı anlamaz.

DHI Saç Ekimi Herkes İçin Uygun Mudur?

Saç ekimi günümüzde oldukça fazla insan tarafından tercih edilen bir işlemdir. Günümüz teknoloji kapsamında ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda saç ekim teknikleri de son derece gelişmiştir. Artık güvenli ve sorunsuz bir şekilde Dhi tekniği ile saç ekimi yapılması mümkündür. Dhi tekniği ilk çıktığı zamanlarda sadece ince saç telleri için uygulanan bir yöntem olarak kullanıldı. Ancak artık günümüzde farklı saç kalınlıkları ve tipleri için kullanılan başarılı ve faydalı bir yöntem olması ile ön plana çıkıyor. Saç ekimine uygun olan herkes Dhi tekniği ile ekim yaptırmayı tercih edebilir. Tabi ki bu konuda önemli olan uzman hekim tavsiyesidir.

Yeni Saçların Görüntüsü Nasıldır, Kontrol Edilebilir Mi?

Saç ektiren kişiler yeni saçlarının görüntüsünün nasıl olacağını fazlasıyla merak eder. Uygulanan teknik doğrultusunda başarılı sonuçlar elde edilir. Ancak tam donanımlı bir hastanede ya da merkezde alanında uzman kişiler tarafından operasyon gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde yapılan işlem ile hem estetik hem de gür saçlara sahip olunabilir. Uzman hekim tarafından yapılan Dhi saç ekimi ile greftler doğru yön ve açıda ekilerek memnun edici sonuçlar ortaya konur.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call now

WhatsApp chat